Twoje zamówienie close
Łącznie do zapłaty: 0,00 zł
Kontynuuj zakupy

Kawa 100% Arabika

Dla wielu kawa Arabika uchodzi za najlepszą odmianę na świecie, a jej pobudzający, pełny aromat stał się legendarny. Każdy moment jest dobry na łyk kawy, której towarzyszy ładunek energii i typowy dla niej charakter. Sięgnij po jedną z niemal 50 kaw Arabika, które spośród setek produktów na rynku wybrali specjaliści sklepu Trafika.pl!

Filtry

Zakres cen arrow_drop_down

0,00 zł - 90,00 zł

Dostępność arrow_drop_down

Kawa Arabika - dla wielu najlepsza kawaZiarna kawy Arabika znane są na całym świecie – poznamy je po lekkim, choć charakterystycznym dla siebie aromacie, umiarkowanej ilości kofeiny (średnio około 1,7%) oraz przyjemnym, lekko słodkawym smaku. Cechy te sprawiły, że jako odmiana Arabika, kawa ta stanowi dziś ponad 60% wszystkich upraw świata, a głównymi eksporterami tych szlachetnych ziaren są kraje Ameryki Południowej oraz środkowej i zachodniej Afryki.

Intensywny, pobudzający i pełen aromatu smak, jaki oferuje kawa Arabika towarzyszy naszej cywilizacji od kilkuset lat. By zapewnić sobie maksimum doznań smakowych warto sięgać po kawy Arabika 100%. Pełna tradycji procedura parzenia kawy gwarantuje niepowtarzalny, bogaty aromat, w którym - w zależności od pochodzenia ziaren - możemy odnaleźć nity gorzkiej czekolady, przypraw korzennych, a nawet egzotycznych owoców.Kawa Arabika czy Robusta?Częstym dylematem dla smakoszy kawy jest odpowiedni wybór ziaren – która kawa ziarnista: arabika czy robusta bardziej przypasuje nam do gustu? Otóż kawa 100% Arabika w ziarnach jest mniej gorzka i lżejsza od swojej odpowiedniczki Robusty, którą cechują mniejsze ziarna, ale… niemal o połowę wyższa zawartość kofeiny.  

Ze względu na duży wybór ziaren kawy Arabika poleca się je jako odpowiednie do codziennego zaparzania w ekspresach oraz szybkimi metodami. Produkty zróżnicowanych marek pozwalają co jakiś czas sięgać po nowe odmiany, przez co picie kawy nigdy nie bywa nudne! Nasi eksperci przygotowali prawie pół setki oryginalnych wyrobów z całego świata -  kawa Arabika rozpuszczalna, mielona oraz w ziarnach takich marek jak Tchibo Dallmayr, Lavazza i inne!Kawa Arabika 100% - pełnia smaku do parzenia jak lubisz!Dzięki nowoczesnym technikom pozyskiwania i produkcji, jakie oferują najlepsi światowi producenci, kawa Arabika 100% dostępna jest po różnymi postaciami – wszystko po to, by trafić w gusta i przyzwyczajenia klientów. Z przyjemnością przygotowaliśmy zatem ofertę kilkudziesięciu produktów do bezpośredniego zaparzania – to znane i cenione w Polsce kawy mielone oraz kawy rozpuszczalne, produkowane metodą liofilizacji. Kawa Arabika w tej postaci długo zachowuje świeżość, a jej przygotowanie to zaledwie kilka chwil!

Na amatorów kawy z ekspresu czekają ziarna kawy Arabika oryginalnego pochodzenia w różnych odmianach aromatycznych. Pieczołowicie zebrane i przygotowane do parzenia w ekspresach ciśnieniowych lub przelewowych nie mają dla siebie konkurencji – wraz z wodą oraz ropą naftową, parzona kawa Arabika stanowi jeden z najczęściej kupowanych płynów na świecie!